- Home
- ยป
- Our Products
- »
- 1.Ceramic Roof Tile
1.Ceramic Roof Tile
Prominent & Leading Wholesale Distributor from Morbi, we offer monier roof tile, kpg ceramic roof tiles and ceramic roof tile.
Monier Roof Tile
Product Price: Rs 50 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Product Series | CERAMIC |
| Material | Ceramic |
| Tile Profile | Flat |
| Tile Length | 400 |
| Tile Width | 300 |
| Coverage Area | 1 SQFT |
| Warranty | 10 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Skyrun |
| Size | 300 x 400 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kpg Ceramic Roof Tiles
Product Price: Rs 50 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Product Series | Premium |
| Tile Profile | ceramic vitrified tiles |
| Tile Size | 300X400 |
| Tile Thickness | 12 mm |
| Water Absorption | WATERPROOF |
| Material | Ceramic |
| Pattern | roofing |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Skyrun |
| Size | 300x400 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ceramic Roof Tile
Product Price: Rs 50 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material Grade | Ceramic |
| Tile Type | Flat |
| Tile Length | 400 mm |
| Tile Width | 300 mm |
| Tile Thickness | 12MM |
| Water Absorption | WATERPROOF |
| Pattern | Flat tile |
| Surface Treatment | Polished |
| Brand | skyrun |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback