- Home
- »
- Our Products
- »
- Bathroom Floor& Wall Tiles
Bathroom Floor& Wall Tiles
Wholesale Distributor of a wide range of products which include moroccan designer tiles, moroccan wall tile, moroccan digital tiles, 300x300 morocon tiles and moroccan wall tiles.
Moroccan Designer Tiles
Product Price: Rs 55 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Size | 300×300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Ceramic |
| Application Area | Wall |
| Surface Finish | Matte |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Finish | Matt |
| Pattern Style | Moroccan |
| Thickness | 10 mm |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Tile Design | Plain |
| Suitability | Wall |
| Body Type | Wall Tile |
| Usage | Bathroom, Kitchen, Living Room, Outdoor, Cafe, Restaurant, Hotel |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Moroccan Wall Tile
Product Price: Rs 57 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Size | 300×300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Ceramic |
| Application Area | Wall |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Pattern Style | Moroccan |
| Thickness | 10 mm |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Tile Design | Floral |
| Suitability | Wall |
| Usage | Hotel, Cafe, Bathroom, Kitchen, Restaurant, Living Room, Outdoor |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Glossy |
| Finish | Matt |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Moroccan Digital Tiles
Product Price: Rs 53 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Size | 300×300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Application Area | Floor |
| Material | Ceramic |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Pattern Style | Moroccan |
| Thickness | 10 mm |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Tile Design | Floral |
| Suitability | Wall |
| Body Type | Wall Tile |
| Color | Multicolor |
| Usage | Cafe, Outdoor, Restaurant, Living Room, Bathroom, Hotel, Kitchen |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Finish | Matt |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
300x300 Morocon Tiles
Product Price: Rs 55 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Size | 300×300 mm |
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Vitrified |
| Application Area | Wall |
| Pattern Style | Moroccan |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Design | Floral |
| Suitability | Wall |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Finish | Matt |
| Thickness | 8 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Moroccan Wall Tiles
Product Price: Rs 130 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Size | 300×300 mm |
| Size | 2x2 Feet |
| Material | Ceramic |
| Application Area | Wall |
| Pattern Style | Moroccan |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Design | Floral |
| Suitability | Wall |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Finish | Matt |
| Thickness | 8 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback