- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Ceramic Floor Tiles
Ceramic Floor Tiles
Leading Wholesale Distributor of ceramic floor tiles 600x600mm, ceramic floor tiles, vitrified ceramic floor tiles, floor tiles and porcelain tiles from Morbi.
Ceramic Floor Tiles 600x600mm
Product Price: Rs 250 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Size | 600x600 mm |
| Finish | Matt |
| Tile Type | Ceramic |
| Surface Finish | Matte |
| Look | Marble |
| Material | Porcelain |
| Thickness | 8 mm |
| Application Area | Living Room |
| Type | Digital |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Specific Usage Area | Balcony |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ceramic Floor Tiles
Product Price: Rs 250 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | Matte, Matte |
| Size | 2x2 Feet |
| Brand | SKYRUN |
| Application / Usage | Commercial, Residential, Hotel |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 5-9 mm |
| Tile Type | Living Room |
| Product Type | Porcelain Tile |
| Total Thickness | 8 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Vitrified Ceramic Floor Tiles
Product Price: Rs 32 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Size | 800x1600 mm |
| Tile Type | Glazed Vitrified (GVT) |
| Finish | Matt |
| Thickness | 9 mm |
| Look | Plain |
| Application | Indoor |
| Tiles per Box | 2 Pcs |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Floor Tiles
Product Price: Rs 125 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Material | Ceramic |
| Size | 60x60 cm |
| Finish | Matt |
| Brand | Skyrun |
| Application / Usage | Office, Commercial |
| Color | Beige |
| Product Type | Porcelain Tile |
| Total Thickness | 9 mm |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Porcelain Tiles
Product Price: Rs 125 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Finish | Matte |
| Size | 2x2 Feet |
| Tile Type | Living Room |
| Look | CERAMIC |
| Application | Floor |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 5-9 mm |
| Material | Porcelain |
| Color | Beige |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Porcelain Tiles
Product Price: Rs 125 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Finish | Matte |
| Size | 2x2 Feet |
| Tile Type | Wall |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 5-9 mm |
| Material | Porcelain |
Yes! I am InterestedRequest A Callback