- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Full Body Vitrified Tiles
Full Body Vitrified Tiles
Pioneers in the industry, we offer full body vitrified tiles from India.
Full Body Vitrified Tiles
Product Price: Rs 35 / Sq ftGet Best Price
Product Details:
| Type | Full Body |
| Finish | Matt |
| Size | 600x600 mm |
| Tile Design | Plain |
| Thickness | 9 mm |
| Application / Usage | Indoor Floor |
| Brand | SKYRUN |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Full Body Vitrified Tiles
Product Price: Rs 32 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Type | Full Body |
| Finish | Glossy |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Tile Design | Cheque |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Matte |
| Type | Full Body |
| Scratch Resistant | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Installation/Service Provided | No |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback