- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Wash Basin Pedestal
Wash Basin Pedestal
Our product range includes a wide range of integrated wash basin and pedestal wash basin.
Integrated Wash Basin
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Ceramic |
| Basin Type | With Full Pedestal |
| Type | Full Pedestal |
| Size | AS PR REQUIMENT |
| Brand Name | skyrun |
| Brand | SENSTO |
| Color | White |
| Design Type | Plain |
| Pattern/Style | Plain |
| Mount Type | Pedestal |
| Finish | Chrome |
| Warranty | 10 Years |
| Model Name/Number | Kylis |
| Faucet Hole | With Hole |
| Features | epitome of gossamer fineness with a distinctive contemporary design with half pedestal |
| Size/Dimension | 58 x 48 x 40 cm |
| Usage/Application | Bathroom |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pedestal Wash Basin
Product Price: Rs 11,850 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Pedestal Type | Full Pedestal |
| Basin Size (Width x Depth) | 510 x 400 mm (20x16 in) |
| Design Style | Plain |
| Brand | SKYRUN |
| Color | Ivory and Starwhite |
| Model Name | Square |
| Pattern/Style | Plain |
| Mount Type | Pedestal |
| Finish | Glossy |
| Warranty | 10 Years |
| Size/Dimension | 83.5 x 50 x 82 cm |
| Usage/Application | Bathroom |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback