- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Wash Basin
Wash Basin
Offering you a complete choice of products which include cera wash basin, kohler wash basin, counter top wash basin and corian wash basin.
Cera Wash Basin
Product Price: Rs 3,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Series | Wall Hung |
| Basin Shape | Round |
| Size Category | Large |
| Brand | Cera |
| With Tap Hole | Single Tap Hole |
| Color | White |
| Overflow | WALL |
| Pattern/Style | Plain |
| Mount Type | Pedestal |
| Model Name/Number | Claus |
| Size/Dimension | 565 x 460 x 395 mm |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Wash Basin with integrated half Pedestal
565 x 460 x 395 mmNew Cat No: S2010103Old Cat No: 1094Brand: CERA
SKU: S2010103
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kohler Wash Basin
Product Price: Rs 1,900 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Collection | Table Top |
| Brand | skyrun |
| Material | Ceramic |
| Basin Shape | Other Designer |
| Length | 500 mm |
| Width | 350 mm |
| Height | 110 mm |
| Pattern/Style | Plain |
| Mount Type | Table Top |
| Color | White |
| Model Name/Number | Ribana |
| Faucet Hole | Without Hole |
| Features | Long Lasting, Durable Glaze - Easy to Clean Surface, resistant to chemicals and stains |
| Usage/Application | Bathroom |
| Is It Chemical Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Counter Top Wash Basin
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Brand | skyrun |
| Basin Shape | Other Designer |
| Material | Ceramic |
| Length | 400 mm |
| Width | 350 mm |
| Height | 110 mm |
| Mount Type | Wash basin |
| Color | White |
| Usage/Application | Bathroom |
| Pattern | Plain |
| Product Code | Vasca |
| Size | 48 x 37 x 13 cm |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Corian Wash Basin
Product Price: Rs 2,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Mounting Type | Table Top |
| Basin Shape | Square |
| Material | Ceramic |
| Brand | Corian |
| With Tap Hole | Single Tap Hole |
| Overflow | With Overflow |
| Pattern/Style | Plain |
| Mount Type | Box Style Mount |
| Usage/Application | Bathroom |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback