- Home
- »
- Our Products
- »
- Stair Tiles
Stair Tiles
Wholesale Distributor of a wide range of products which include full body vitrified tiles 800x2400 15mm, step risers tiles and step and riser tiles.
Full Body Vitrified Tiles 800x2400 15mm
Product Price: Rs 97 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Size | 800x2400 |
| Type | Full Body |
| Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| Usage/Application | Home |
| Thickness | 15 mm |
| Application / Usage | kitchen slab |
| Brand | SKYRUN |
| Shape | full body |
| Color | White |
| Body Type | Full Body |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Step Risers Tiles
Product Price: Rs 320 / SetGet Best Price
Product Details:
| Riser Material | Vitrified Tile |
| Tile Type | Stair Riser |
| Riser Height | 150 mm |
| Riser Thickness | 10 mm |
| Surface Finish | Matt |
| Tile Design | Plain |
| Riser Length | 1200 mm |
| Usage Area | Hospital, Indoor, Outdoor, Mall, Residential, Commercial, Industrial, School |
| Box Contains(No of Pieces): | 4 |
| Finish | Matte |
| Thickness | 9 mm |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Tile Material | Vitrified |
| Material | Ceramic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Step And Riser Tiles
Product Price: Rs 65 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Tile Type | Full Step |
| Surface Finish | Matte |
| Tile Design | Horizontal Lines |
| Tread Size | 1200×300 mm |
| Nosing Type | STEP RISER |
| Usage Area | Indoor |
| Thickness | 9 mm |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Ceramic |
| Tile Material | Vitrified |
Yes! I am InterestedRequest A Callback