- Home
- ยป
- Our Products
- »
- God Poster Tiles
God Poster Tiles
Leading Wholesale Distributor of 6032 poster ceramic wall tiles and god picture tiles from Morbi.
6032 Poster Ceramic Wall Tiles
Product Price: Rs 125 / BoxGet Best Price
Product Details:
| Size (in mm) | 600x600 |
| Finish | Glossy |
| Look/Design | GOD |
| Application | Wall |
| Thickness (in mm) | 9.5 mm |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 10-15 mm |
| Material | Ceramic |
| Size | 2x2 ft |
| Model No. | 6032 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
God Picture Tiles
Product Price: Rs 1,450 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Design Theme | 3D Effect |
| Tile Size | 600x600 mm |
| Application Area | Highlighter Panel |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Print Type | Digital Print |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Living Room |
| Tile Design | Plain |
| Suitability | Wall |
| Scratch Resistant | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Installation/Service Provided | No |
| Size | 2x4 Feet |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Commercial Spaces |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
God Picture Tiles
Product Price: Rs 96 / sq ftGet Best Price
Product Details:
| Design Theme | MULTY DESIGH |
| Tile Size | 600x600 mm |
| Size | 2X2 |
| Product Type | CERAMIC |
| Application Area | Wall |
| Size (L x W) | 2X2 FEET |
| Print Type | Digital Print |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | DECORATION |
| Color | AS PER REQUIMENT |
| Surface Finish | Gloss |
| Thickness | 15-20 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | Ceramic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback